Zdravie si zlepšíte a uchránite vďaka detoxikácii

Nie každý z nás so svojim telom zaobchádza šetrne. To sa skôr či neskôr prejaví aj na našom zdravotnom stave. Pokiaľ nechcete chodiť každú chvíľu za doktorom s tým, že vás niečo trápi, mali by ste si isté návyky osvojiť už v dospelosti. Nebude to ľahké, pretože väčšinou pôjde o to, aby sme sa vzdali alebo maximálne obmedzili príjem škodlivých látok, ktoré sú väčšinou tie najchutnejšie a najlákavejšie. Môžete však mať istotu, že zdravie sa vám potom neskôr, vo vyššom veku odvďačí, a vy si budete môcť užívať prechádzky, šport, výlety či iné záujmy s vašimi potomkami. Alebo aj s potomkami vašich potomkov. Na čo teda dbať, aby ste minimalizovali vznik prípadných problémov a chorôb?

Škodiť vám môže doslova všetko

Je pravda, že čím viac ľudstvo napreduje, tým je to so zložením nielen potravín, ale aj rôznych splodín horšie. Zamorujeme si tým nielen prostredie, ale aj naše telo. Niektorí uvedomelí ľudia už ale prestupujú napr. pri tvorbe áut na ekologicky šetrné riešenie, do tovární sa vyrábajú rôzne filtre. No čo sa veľmi nemení, to je obľuba ľudí v nezdravom jedle a nápojoch.

zapalena cigara s whiskySladkosti, biele pečivo, fastfood, jedlá zo sáčku, mastné, vyprážané a presolené jedlá, ale aj bublinkaté sladené vody sú zdrojom škodlivín, ktoré sa len s ťažkosťami odvádzajú z nášho tela von. Tým samozrejme blokujú funkcie niektorých orgánov a škodia zdraviu. Postihnuté najviac sú črevá. Ak sa ale do toho pridá aj fajčenie, požívanie alkoholu alebo obezita, dôsledky spozorujete na srdci, v cievnom systéme, v pečeni, v pľúcach, obličkách atď.

Kvôli týmto všetkým vplyvom je vhodné aspoň raz za čas (najlepšie jeden až dvakrát za rok) počas niekoľkých týždňov dopriať svojmu telu úplnú očistu. Tú vám zabezpečí detoxikácia. Ak si na ňu netrúfate len vlastným úsilím, v odstraňovaní usadených toxínov vám môžu dopomôcť aj tabletky. Najväčší kus práce v reparácii zdravia je ale samozrejme na vás. Ten spočíva v obmedzení, najlepšie v úplnom vylúčení vyššie uvedených jedál, nápojov a zlozvykov.

Potrebné je ale viac konzumovať vitamíny a vlákninu, ktoré sú obsiahnuté v ovocí, zelenine, v celozrnnom pečive. Pokojne si teda môžete dopriať aj nejaký ten koláčik, ale jedine z celozrnnej múky a so zdravým sladidlom, nie obyčajným cukrom. Jednou z podstaty vyplavenia škodlivín, je aj dodržiavanie pitného režimu – cca 2l vody denne.

Čas na veľké zmeny – chudnutie, zbavenie sa fajčenia

Detoxikácia môže vo vašom tele a celkovom zdraví urobiť veľké zázraky, pokiaľ ale rešpektujete vyššie uvedené zásady. Prvé dni budú určite ťažké, no na režim si viete veľmi rýchlo zvyknúť. Hlavne, ak viete, že na konci kúry bude nový, zregenerovaný človek. Očista nielen odstráni z tela toxíny, ktoré blokujú činnosť orgánov, ale spustí aj spaľovanie tukov či zrýchli metabolizmus. Vďaka tomu začnete chudnúť. Chudnutie ale podporujú aj iné metódy, o ktorých sa môžete dočítať v našom ďalšom článku.

Už po dvoch týždňoch detoxikácie si všimnete zmeny na pokožke, na tele a samozrejme aj na váhe. Začne sa prirodzené chudnutie, ktoré môžete po ukončení tejto kúry podporiť tabletkami, nápojmi či rôznymi kvapkami, ktoré majú za cieľ zrýchliť spaľovanie tukov. Určite to ale s nimi nie je nutné preháňať, pretože po istom čase môžu stratiť svoj účinok, telo ich už bude vnímať ako jeho súčasť. Ak dosiahnete želanú váhu a s pomocou pohybu aj želaný tvar, tieto doplnky výživy je dobré prestať užívať.

Lepší moment na to, ako sa prinútiť prestať fajčiť snáď ani nie je. V prípade, že ste fajčiar, skutočne dopraje vášmu zdraviu a telu úplnú regeneráciu a cigaretám a nikotínu povedzte navždy zbohom. Nebude to ľahká cesta, ale na konci nej budete vyzerať a cítiť sa lepšie, budete mať plnšiu peňaženku a výrazne to poteší aj vašu rodinu, partnerov, deti.

Pomocnú ruku v tomto kroku vám podajú produkty ako náplaste, tabletky, kvapky či sirupy, s ktorými bude rozhodnutie prestať fajčiť jednoduchšie. Tým, že ich budete aplikovať alebo brať, sa v tele vytvoria látky, ktoré vám navodzujú pocit, akoby ste nedávno fajčili. Len si tento pocit treba nechať a nemyslieť na to, kedy ste si reálne naposledy potiahli J. Po pár dňoch to už bude malina aj bez náplastí či sirupov a kvapiek.

Menšia záťaž = úprava činnosti srdca a menej bolesti

Nahromadené a nikdy neodstránené toxíny spôsobujú poškodenia zdravia, čo sa odráža hlavne vo vyššom veku. Kvôli ním sa spomaľuje metabolizmus, zrýchľuje sa usadzovanie tukov, spúšťa sa priberanie. Takáto záťaž sa môže prejaviť vysokým tlakom, ale napríklad aj bolesťou chrbta a krížov. Vtedy veľmi zaberá, ak sa vám podarí schudnúť a ak budete pokračovať v zdravom stravovaní. Nakoľko veľa masti a soli škodí správnej činnosti srdca. zdrava zelena zelenina

Ak máte niekedy problémy s tým, že sa vám tlak rapídne zvýši a pociťujete aj iné problémy s tým spojené, zabezpečiť by ste si mali kvapky alebo iné lieky na vysoký tlak. Najlepšie na prírodnej báze, hlavne, ak už máte nejaké lieky priamo od lekára. Tie zvyknú problém zlepšiť behom niekoľkých minút, čo sa pri náhlom skoku nahor určite hodí.

Okrem srdcových problémov je ale ďalším problémom starších ľudí aj stupňovanie bolesti. Tie zasahujú kĺby, chrbát a kríže. Veľmi dôležité je ich nezaťažovať, nejako ich zafixovať (bandážou) a udržiavať si telo v správnej pozícii. Odstrániť bolesť vám pomôžu aj tabletky, no obľúbenejšie sú gél, krém či masť. Tie sa aplikujú priamo na boľavé miesto na chrbte alebo na krížoch a účinkujú skoro okamžite. Okrem toho prinesú na danom mieste aj príjemný pocit. Keď ale tieto problémy pretrvávajú dlhodobo a ani aplikácia gélu, krému či masti nepomáha, určite sa obráťte na lekára.

O starostlivosti o telo a zdravie v mladom a vyššom veku vo vyššie uvedených kontextoch si môžete prečítať v článkoch, na ktoré som vás odkázala vyššie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *